Meninė veikla

Dienos stovykla „KŪRYBIŠKA VASARA“

Rokiškio kultūros centras vykdo vasaros užimtumo programą vaikams „Kūrybiška vasara“. Vaikams ir jaunimui siūlomos 2 programos, kurios iš dalies yra finansuojamos Rokiškio raj. savivaldybės administracijos pagal Vaikų ir jaunimo socializacijos programų konkurso sąlygas. Programa yra mokama. Mokesčio dydis nustatomas Rokiškio kultūros centro direktoriaus įsakymu.

Vasaros užimtumo programa vaikams „Kūrybiška vasara“ siūlo 2 dienų stovyklas vaikams nuo 7-erių metų. Stovyklos organizuojamos liepos-rugpjūčio mėnesiais Rokiškio kultūros centro patalpose. Stovyklų trukmė 5-7 dienos. Dienos užimtumo trukmė – 6 val.

Dienos stovyklos „Noriu ir galiu vaidinti“ (teatrinė kryptis); stovykla organizuojama nuo 2011 m.

Teatrinės vasaros dienos stovyklos „Noriu ir galiu vaidinti“ tikslas – ugdyti vaikų kūrybiškumą, taikant teatro metodą.

Uždaviniai:

  1. Supažindinti su teatro struktūra, elgesio teatre taisyklėmis, spektaklio kūrimo procesu.
  2. Skatinti kūrybiškumą, originalų idėjų įgyvendinimą, komandinio darbo svarbos suvokimą, meninių gebėjimų ugdymą.
  3. Supažindinti su scenos judesiu ir kalba.
  4. Supažindinti su teatrinės raiškos priemonėmis (žaidimai, pratimai padedantys pažinti savo vidinį pasaulį, kūno perkusijos pratimai, grimo pamokos).
  5. Mokyti įvardinti emocines būsenas, giliau pažinti save ir išreikšti savo emocijas taikant teatrines raiškos priemones, kūrybingai žaisti ir žaismingai kurti.
  6. Rengti teatrinius etiudus.

Su stovyklos dalyviais tai pat nuolat dirba jaunieji aktoriai iš vaikų teatro ,,Grįžulo ratai“. Tokiu būdu teatro studijos vaikai ne tik ugdo organizacinius bei komandinio darbo įgūdžius, bet ir dalinasi gerąja patirtimi su kitais stovyklos dalyviais. Stovyklos metu organizuojamos išvykos į Lietuvos teatro įstaigas bei kitas kultūros įstaigas.

Dienos stovyklos „ŠOKIO SPARNAI“ (šokio kryptis); stovykla organizuojama nuo 2018 m.

2018 m. vasarą pradėta vykti nauja vasaros dienos stovykla „Šokio sparnai“ sulaukė pasisekimo, todėl ir šiais metais yra nuspręsta pasiūlyti šokio meno užimtumo programą. Ši programa suteiks vaikams galimybę šokti gamtoje, su kitais vaikais, leis susirasti daugiau draugų tarp bendraamžių, kurti šokio kompozicijas, kartu patirti gerų emocijų stovykloje. „Šokio sparnai“ programos tikslas – supažindinti vaikus su įvairiais šokių stiliais, socializacija, buvimas gamtoje.

Uždaviniai: Supažindinti su pramoginio, sportinio, istorinio, gatvės šokio pradmenimis, ritmika, kūno perkusija, klasikiniu šokiu, sudaryti sąlygas patiems kurti šokį.

Turinys: šokių užsiėmimai, mankštos, saviraiškos (vaikai turės galimybę patys kurti šokį) užsiėmimai.

Metodai:  praktiniai, gerosios patirties sklaida.

Siekiami rezultatai: Linksmas, produktyvus laiko praleidimas. Šių laikų vaikai yra labai veržlūs ir įnoringi, leiskime jiems save realizuoti. Noras šokiu užburti ir sudominti ne tik vasaros praleidimui, bet ir įlieti į šokių kolektyvus. Parengti “Vasaronių” programai šokį (L.Šepkos parke, rugpjūčio 23d.)

Sėkmės kriterijai: vaikai su entuziasmu įsijungia į siūlomas veiklas ir užsiėmimus, dalyvauja  organizuojamoje parodamojoje  programoje tėveliams.

Programos atskirus užsiėmimus ves kviestiniai šokio srities specialistai:

Miglė Praniauskaitė – šiuolaikinio šokio šokėja, Šokių studijos „šok/šok“ viena iš įkūrėjų, įvairių televizijos projektų, šokių spektaklių, festivalių šokėja ir choreografė. 2013 metais dalyvavo LRT televizijos projekte „Šok!“, kuriame pateko į finalą. 2015 metais su projektu „Rekonstruoti“ dalyvavo Menų spaustuvės programoje jauniesiems menininkams „Atvira erdvė ’15“. 2015 metais Tarptautiniame šiuolaikinio šokio festivalyje „Naujasis Baltijos šokis '15“ dalyvavo Lietuvos šokio „Pitch Session“ (105’) Menų spaustuvėje. Auksinis scenos kryžius (Kategorijoje „Jaunieji menininkai/debiutas“) – už šokio spektaklio „Rekonstruoti“ choreografiją ir atlikimą („Menų spaustuvės“ programa „Atvira erdvė 2015“)

Paulius Prievelis - profesionalus šokėjas, mokytojas bei choreografas, šiuo metu dirbantis Kauno choreografijos mokykloje, šiuolaikinio meno projekto “STARTAS” Rokiškyje įkūrėjas.

Vytenis Jackūnas - jaunas ir pespektyvus sportinių šokių vadovas bei šokėjas. Turintis savo klubą “VyJa”, kuris gyvuoja 9 metai. Klubo nariai/šokėjai dalyvauja federaciniuose konkusruose, yra ne vieno konkurso laureatai.

Irma Svetlauskienė - senovinių šokių studijos “Saltare Festum” ( Veliuonos kultūros centras, Jurbarko raj.) meno vadovė, Kidulių dvaro meno vadovė.

Monika Gorovniova - jauna ir pespektyvi Rokiškio kultūros centro kultūrinės veiklos koordinatorė ir organizatorė. Puikiai randanti bendrą kalbą su vaikais.

Svetlana Artemieva- režisierė, vaikų teatro “Grįžulo ratai” vadovė, vasaros stovyklos vaikams “Noriu ir galiu vaidinti” vadovė.

Laura Navickienė - jauna, talentinga, perspektyvi gatvės šokių šokėja/vadovė/choreografė dirbandi su vaikais. Turinti savo klubą “Pinavija” Vilniuje. Su kolektyvų nariais skinanti laurus ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Ir kiti.

2020 m. liepos 7–11 d. NORIU IR GALIU VAIDINTI
(vad. Svetlana Artemieva) 8–11 m. vaikų grupėms
Registruokitės į stovyklą
e. p. pastas1102@gmail.com arba tel. +370 687 49257

2020 m. rugpjūčio 17–21 d. ŠOKIO SPARNAI
(vad. Aušra Skruodienė) 7–10 m. ir 11–16 m. vaikų grupėms
Registruokitės į stovyklą
e. p. srinex@gmail.com arba tel. +370 682 28992